Aktualnościkrakers 2017

,,Kierunki napięć” – 6. edycja Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017

W 6. edycji Cracow Gallery Weekend KRAKERS motywem przewodnim jest pojęcie awangardy promowane pod nawiązującym do postaci Władysława Strzemińskiego hasłem - ,,Kierunki napięć”.  Założenie to ma na celu nie tylko popularyzacje sztuki dwudziestego wieku, ale przede wszystkim wykreowanie przestrzeni do (...)
Gmach - Karol PaBka

Nagrodzona w Nowym Jorku i Paryżu wystawa „Gmach” w ramach KRAKERS 2017

Projekt "Czerwony pokój" Karola Pałki - nagrodzony na PDN Photo Annual w Nowym Jorku i pokazywany na festiwalu La Quatrieme Image w Paryżu, zostanie zaprezentowany krakowskiej publiczności pod tytułem "Gmach". „Gmach” Karola Pałki jest wizualną podróżą do czasów, o których (...)
baner mały strona

„Fragile” na żywo: Magia / relacja ze spotkania

Magia a nauka? Magia a religia? Magia a tradycja? Czym jest, skąd się wzięła i… czy w zasadzie w ogóle istnieje? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiły się podczas spotkania promocyjnego najnowszego numeru „Fragile”. W dyskusji udział wzięli Joanna (...)
Nowy-2

ILUMINACJE: Contemporaneo 2017

Zapraszamy na konferencje z cyklu "ILUMINACJE" organizowaną przez Koło Naukowe Studentów Psychologii UP "Sensorium". Trzydniowe wydarzenie poświęcone zostanie percepcji dźwięku w muzyce współczesnej. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.     Koło Naukowe Studentów Psychologii UP „Sensorium” Sekcja Psychologii Muzyki i Słuchu „Arpeggio”, Sekcja (...)
ikonka 2 magia

Magia. Współczesne czarownice

Magia. Współczesne czarownice Z cyklu „Fragile na żywo”   Goście spotkania:   Joanna Malita-Król, Agata Świerzowska, Rafał Mazur   Zapraszamy na spotkanie promocyjne najnowszego numeru pisma kulturalnego „Fragile”, które poświęciliśmy magii we współczesnym świecie. Zobacz spis treści >>   Dnia (...)
Autorką okładki książki jest Ania Jamróz.

Doświadczenia negatywne w poezji polskiej XXI wieku – informacja o publikacji

Zapraszamy do lektury monografii o doświadczeniach negatywnych w najnowszej poezji. Książka została wydana jako część Serii krytycznoliterackiej toruńskiego pisma „Inter-”. Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons, można ją pobrać tutaj.   Fragment Wprowadzenia: „Wytrwałym czytelnikom najnowszej poezji i pozostałym (...)
Materiały prasowe organizatora wystawy.

Ogrodowa/Garden Street – wystawa Urszuli Tarasiewicz

Serdecznie zapraszamy na wystawę Urszuli Tarasiewicz pt. Ogrodowa/Garden Street organizowana przez Warimpex oraz hotel Andel’s Kraków by Vienna House w ramach cyklu ANDEL’S PHOTO.   Wernisaż: 23.02.2017 (czwartek), godz. 19:00 Wystawa: 24.02-31.03.2017 Kurator Lucyna Sosnowska Tekst Grzegorz Kosmala   Hotel andel’s (...)
ikonka-fragile-mała

Zasady pisowni stosowane we „Fragile”

Autorów prosimy o stosowanie następujących zasad pisowni:   Cytaty zamieszczamy w cudzysłowie polskim „...”. Cudzysłów w obrębie cytatu zamieniamy na »...«. Kropka stawiana jest po cudzysłowie zamykającym. Fragmenty opuszczane oznaczamy wielokropkiem w nawiasie okrągłym (...).   Tytuły książek, dzieł sztuki etc. (...)
labirynt-ikona

Akcja Lublin! Rozdział 1 oraz Serce Miłości / nowe wystawy w Galerii Labirynt w Lublinie

Zapraszamy do udziału w wernisażach i do oglądania dwóch nowych wystaw w lubelskiej Galerii Labirynt, którą wspieramy jako patron medialny.   1. Akcja Lublin! Rozdział 1 Otwarcie wystawy: 24.02.2017 (piątek), godz. 20.00 | Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5 godz. 21.00 (...)
lewis-alegorai

Alegoria Miłości C.S. Lewisa / premiera książki już wkrótce!

Alegoria miłości to jedna z najważniejszych książek C.S. Lewisa na temat historii kultury, obok jego słynnego Odrzuconego obrazu, poświęconego średniowiecznemu widzeniu świata. Tym razem znakomity pisarz i eseista przedstawia czytelnikowi pasjonujący obraz średniowiecznej literatury, jej wielkiego tematu – miłości, i charakterystycznej (...)
logo-fragile

Nabór tekstów do „Fragile” nr 1 (35) 2017: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ

Ogłaszamy nabór tekstów do pierwszego numeru „Fragile” w 2017 roku.   Zgłoszenia PROPOZYCJI tekstów przyjmujemy do 19 lutego. Termin nadsyłania GOTOWYCH TEKSTÓW mija 15 marca.   Opis profilu planowanego numeru:   Przestrzeń kulturowa, w której żyjemy, nie jest przestrzenią jednolitą. Jej (...)
ikonka 1 magia

Magia – nowy numer „Fragile”. Czytajcie uważnie!

Nowy numer „Fragile” - MAGIA - jest już dostępny w sprzedaży! Zapraszamy do Empików i księgarni w całej Polsce. Spis treści numeru można znaleźć tutaj. Lista miejsc, gdzie można nas poczytać i kupić: http://www.fragile.net.pl/home/gdzie-kupic.   Czytajcie uważnie!   Autorką okładki (...)