Aktualnościikonka 2 magia

Magia. Współczesne czarownice

Magia. Współczesne czarownice Z cyklu „Fragile na żywo”   Goście spotkania:   Joanna Malita-Król, Agata Świerzowska, Rafał Mazur   Zapraszamy na spotkanie promocyjne najnowszego numeru pisma kulturalnego „Fragile”, które poświęciliśmy magii we współczesnym świecie. Zobacz spis treści >>   Dnia (...)
Autorką okładki książki jest Ania Jamróz.

Doświadczenia negatywne w poezji polskiej XXI wieku – informacja o publikacji

Zapraszamy do lektury monografii o doświadczeniach negatywnych w najnowszej poezji. Książka została wydana jako część Serii krytycznoliterackiej toruńskiego pisma „Inter-”. Publikacja jest dostępna na licencji Creative Commons, można ją pobrać tutaj.   Fragment Wprowadzenia: „Wytrwałym czytelnikom najnowszej poezji i pozostałym (...)
Materiały prasowe organizatora wystawy.

Ogrodowa/Garden Street – wystawa Urszuli Tarasiewicz

Serdecznie zapraszamy na wystawę Urszuli Tarasiewicz pt. Ogrodowa/Garden Street organizowana przez Warimpex oraz hotel Andel’s Kraków by Vienna House w ramach cyklu ANDEL’S PHOTO.   Wernisaż: 23.02.2017 (czwartek), godz. 19:00 Wystawa: 24.02-31.03.2017 Kurator Lucyna Sosnowska Tekst Grzegorz Kosmala   Hotel andel’s (...)
ikonka-fragile-mała

Zasady pisowni stosowane we „Fragile”

Autorów prosimy o stosowanie następujących zasad pisowni:   Cytaty zamieszczamy w cudzysłowie polskim „...”. Cudzysłów w obrębie cytatu zamieniamy na »...«. Kropka stawiana jest po cudzysłowie zamykającym.   Tytuły książek, dzieł sztuki etc. piszemy kursywą.   Kiedy dana osoba pojawia (...)
labirynt-ikona

Akcja Lublin! Rozdział 1 oraz Serce Miłości / nowe wystawy w Galerii Labirynt w Lublinie

Zapraszamy do udziału w wernisażach i do oglądania dwóch nowych wystaw w lubelskiej Galerii Labirynt, którą wspieramy jako patron medialny.   1. Akcja Lublin! Rozdział 1 Otwarcie wystawy: 24.02.2017 (piątek), godz. 20.00 | Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5 godz. 21.00 (...)
lewis-alegorai

Alegoria Miłości C.S. Lewisa / premiera książki już wkrótce!

Alegoria miłości to jedna z najważniejszych książek C.S. Lewisa na temat historii kultury, obok jego słynnego Odrzuconego obrazu, poświęconego średniowiecznemu widzeniu świata. Tym razem znakomity pisarz i eseista przedstawia czytelnikowi pasjonujący obraz średniowiecznej literatury, jej wielkiego tematu – miłości, i charakterystycznej (...)
logo-fragile

Nabór tekstów do „Fragile” nr 1 (35) 2017: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ

Ogłaszamy nabór tekstów do pierwszego numeru „Fragile” w 2017 roku.   Zgłoszenia PROPOZYCJI tekstów przyjmujemy do 19 lutego. Termin nadsyłania GOTOWYCH TEKSTÓW mija 15 marca.   Opis profilu planowanego numeru:   Przestrzeń kulturowa, w której żyjemy, nie jest przestrzenią jednolitą. Jej (...)
ikonka 1 magia

Magia – nowy numer „Fragile”. Czytajcie uważnie!

Nowy numer „Fragile” - MAGIA - jest już dostępny w sprzedaży! Zapraszamy do Empików i księgarni w całej Polsce. Spis treści numeru można znaleźć tutaj. Lista miejsc, gdzie można nas poczytać i kupić: http://www.fragile.net.pl/home/gdzie-kupic.   Czytajcie uważnie!   Autorką okładki (...)
makary-2

Borys Makary Niewidzialne dialogi / Unseen Dialogues / wystawa

Serdecznie zapraszamy na wystawę organizowaną przez Warimpex oraz Hotel andel’s Kraków w ramach cyklu ANDELS’ PHOTO: Borys Makary - Niewidzialne dialogi/ Unseen Dialogues Wernisaż: 12.01.2017 (czwartek) godz. 19.00 Wystawa: 13.01 - 12.02.2017 Kurator: Grzegorz Kosmala Adres: Hotel andel’s Kraków, ul. (...)
Fot. Michał Grochowiak.

Michał Libera, „Im więcej Leonia wydala, tym więcej Leonia gromadzi. Opowieść o śmieciach, ciszy i budynkach bez ścian” / kolejna odsłona muzykoterapii

Poetyckie równanie Italo Calvino z pewnością dotyczy nie tylko jednego z jego niewidzialnych miast, ale także architektury i urbanistyki w ogóle. Z dużym prawdopodobieństwem stanowi ono także nieoczywistą tezę z zakresu teorii dźwięku. Nie jest ponadto wykluczone, iż jest ono (...)
ikona-wpisu

Poszukiwacze zaginionych znaczeń. Perspektywa (wy)twórcy, odbiorcy i krytyka w badaniach nad kulturą audiowizualną / informacja o publikacji

Temat publikacji Poszukiwacze zaginionych znaczeń. Perspektywa (wy)twórcy, odbiorcy i krytyka w badaniach nad kulturą audiowizualną stanowi „złe kino”: filmy odrzucone, niechciane i zbędne, które zasługują na ponowne odkrycie i poddanie „recyklingowi”. Nie równa się on jednak zatarciu granic między kulturą (...)
baner-wersja-ostateczna

Fragile na żywo: Zwierzęta

Zapraszamy na spotkanie promocyjne kwartalnika "Fragile" poświęconego zwierzętom. Numer o charakterze interdyscyplinarnym odcina się od teorii na rzecz praktykowania empatii. Z gośćmi spotkania, porozmawiamy o problemach etycznych, nieustającej potrzebie uwrażliwienia ludzkości na bezbronność zwierząt i próbie mówienia ich językiem. Spotkanie (...)